Nezbytné věci

30. března 2011 v 17:54 | Kaczi
První knížka, kterou bych vám ráda představila, jsou Nezbytné věci ( v originále Needful Things) od mistra hororu a fantasy Stephena Kinga.

V městečku Castle Rock si neznámý cizinec jménem Leland Gaunt otevře nenápadný obchůdek s názvem Nezbytné věci. Každý si tu přijde na své, tedy na nějakou věcičku, bez které už nemůže být a zaplatí za ni dvojí cenou. První částí ceny je až směšný finanční obnos, zatímco tou druhou se rozumí "nevinný" žertík někomu z obyvatel města. A jak zákazníků přibývá, roste i počet oněch žertíků a v obyvatelích malého městečka se probouzí neklid, podezřívavost a hlavně nenávist. Jen jednoho člověka jako by se to vůbec netýkalo. Tímto člověkem je šerif Alan Pangborn, který postupně zjišťuje, že za vším, co se v jeho městečku děje, pravděpodobně stojí onen podivný obchodník, který podle všeho ani nezdá býti člověkem.

Kaczi note: Tahle knížka mě naprosto uchvátila. Ze začátku trochu nuda, čtenář se seznamuje s prostředím a poznává postavy příběhu, ale jakmile se kniha rozjede, není možné přestat ji číst. Dokonalá práce z dílny mého oblíbeného autora.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Michelle Michelle | Web | 30. března 2011 v 18:50 | Reagovat

Hm... Díky za typ :) Zkusím někde sehnat, pujčit, přečíst :)
Jinak ti děkuju za podporu v pokračování psaní povídky :D
Bylo by super mít tě jako sister-site :) Jak to bude probíhat? :D xDD

2 Vendy Vendy | Web | 2. dubna 2011 v 22:56 | Reagovat

A tato knížka patří také k mým oblíbeným, vždycky mě potěší, když čtu dobrou recenzi na Kinga...
[1]: Michelle, sežeň, půjč, přečti! Nebudeš litovat...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Thank you for coming...