Slash

4. dubna 2011 v 15:22 | Kaczi |  Info
Nevím, jestli už jsem se zmiňovala - pravděpodobně ně - a jestli ne, pro všechny čtenáře povídek z tohohle blogu by tahle informace měla být klíčová.
Neděste se, nekřičte, neutíkejte, nesuďte mě, nepomlouvejte mě, prosím..
A proč? Miluju slash.


Nevím, jestli víte, co přesně znamená pojem slash (kromě kytaristy Guns'n'Roses). Pro ty neposkvrněný z vás mám menší vysvětlení: Povídky zařazené do žáru slash obsahují erotickou a sexuální tématiku a popis (intimního) vztahu. Proto jsou nevhodné pro osoby mladší 18-ti let. Dále pro ty, které tyto materiály pohoršují nebo jsou v rozporu s jeho vírou či morálním přesvědčením.
(Upozornění ze serveru Daily Slash)

Co si budeme povídat. Omezení plnoletostí je nám fuk - kdo si to bude chtít přečíst, ten si to prostě přečte. Já sama se slashem začala ve 14-ti letech, nehledě na to, že ne všechny slashové povídky jsou označeny PG-18. Jsou taky nižší ratingy, nejslabší je asi PG-12, kde najdete maximálně sprostý slova a nějaký ten náznak slashe. Ačkoli upozornění být musí, na to pozor. Rating a rozvedení slashe jako takovýho ještě doplním.

Pro ty z vás, kteří už teď dělají zhnusené obličeje: Když se vám to nelíbí, nečtěte to, nikdo to nikomu nenutí. Já sama budu dávat upozornění před každou slashovou povídku. Nechci tady žádný roztržky ani urážlivý komentáře. Kdo se o to jenom pokusí, toho bez milosti nahlásím. Doufám, že je to jasný.

A jak jsem se ke slashi vlastně dostala? Zajímavá historka :D
Zarytá fanynka Harryho Pottera navštívila stránky s povídkama na tohle téma. Jako nezkušená 14-ti letá slečna ani netušila, co slovo slash znamená. A jako zvídavá 14-ti letá slečna se to rozhodla zjistit tím, že si přečte jednu z takto označených povídek.
Kromě toho, že jsem byla rudá až na pr.. ehm.. jsem si povídky neskutečně zamilovala. Můžete mi věřit, že psát povídky bez slashe, jako to dělá spousta lidí, je fajn. Je to zábava a neni to těžký. Ale když se rozhodnete psát slash, háže vás to do naprosto odlišný ligy povídkářů. Naučíte se popisovat pocity, tělesnou blízkost, najdete něco úplně novýho.

Existuje spousta slashařů a mojí první povídkou - a povídkou, ke který se strašně ráda vracim, protože je mistrně napsaná - je Acta est fabula od Blanch. Sice jí dělám reklamu, ale vůbec mě to nemrzí. Povídkový fandom je Harry Potter a pár - můj nejoblíbenější - Harry Potter/ Draco Malfoy.

Můj "objektivní" názor na slash? Kdo ho nezkusil, ten nežil.

Teď jen doufám, že jsem se vám moc neznechutila :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bromance Bromance | Web | 29. května 2011 v 14:47 | Reagovat

Slashers rock! A nejvíc ze všeho Blanch :)

2 Dé | Web | 3. června 2011 v 21:29 | Reagovat

Draco a Harry tiež môj obľúbený slash pár :D :D

3 plus size flower girl dresses plus size flower girl dresses | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 14:19 | Reagovat

Thanks a ton! That was really informational, I just saved your url.
http://www.movedress.com/flower-girl-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Thank you for coming...